محصولات
شاخه هاي مقالات

نصب بارکد شبنم روی محصولات تولید داخل

با امضای این تفاهمنامه فیمابین شرکت خدمات انفورماتیک راهبر، شرکت موتوژن و سازمان صنعت، معدن و تجارت تبریز، نصب بارکد دوبعدی شبنم روی محصولات تولیدی داخل کشور به منظور مبارزه با جعل کالای اصل آغاز شد.

روابط عمومی طرح شبنم - در این مراسم که با حضور محمد جعفر عظمایی ، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت تبریز ، ناصر باقی نژاد ، مدیرعامل شرکت موتوژن ،غلامرضا نوری زاده ، مدیر پروژه شبنم و جمعی از مدیران و مسوولان استانداری تبریز برگزار شد ، به صورت نمادین بارکد شبنم روی یکی از محصولات موتوژن نصب شد.

مدیر طرح شبنم ( شبکه بازرسی و نظارت مردمی) در این مراسم از آغاز نصب بارکد شبنم بر روی محصولات تولید داخل خبر داد.

غلامرضا نوری زاده گفت : این اقدام با امضای تفاهنامه فیمابین شرکت راهبر، شرکت موتوژن و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تبریز صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه نصب بارکد دو بعدی شبنم به صورت نمادین بر روی یکی از محصولات شرکت موتوژن نصب شده است ، افزود: این کار به منظور مبارزه با جعل کالای اصل آغاز شده است که امیدواریم با این اقدام بتوانیم در مقابل سودجویان و متقلبان و تولید کنندگان کالای جعلی بایستیم.

نوری زاده ، شناسنامه دارشدن کالاها و مقابله با کالای جعلی و قاچاق را از مزایای این طرح برشمرد و بر تسریع اجرای آن در زمینه نصب بر روی کالاها تاکید کرد.

در این مراسم مدیرعامل شرکت موتوژن با ابراز امیدواری نسبت به اینکه درج بارکد شبنم بتواند مقابل سودجویی متقلبان و تولید کنندگان کالای جعلی بایستد گفت : در کشورمان تولید کنندگان توانمندی هستند که با تکیه بر توان ملی و اراده ایرانی محصولات کیفی تولید می کنند که بسیاری در سطح بین الملل نیز خریدار دارد. وی افزود : اما متاسفانه نام و شهرت نیک این محصولات دستاویزی برای سودجویی متقلبان شده که محصولات بی کیفیت و جعلی را تولید و با استفاده از نام برند های مطرح و موجه به بازار عرضه کنند .

باقی نژاد گفت : این روند علاوه بر اینکه به وجهه و اعتبار تولیدکنندگان ممتاز و قانونی ضربه می زند بلکه باعث می شود که خریداران در معرض خطر خرید محصولات بی کیفیت و غیر استاندارد قرار گیرند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال محصولات شرکت موتوژن توسط یک شرکت چینی تولید و به اسم محصول موتوژن به بازار عرضه می شود.

مدیر عامل شرکت موتوژن با بیان اینکه پروژه شبنم یک روش به روز و کارآمد برای شناسنامه دار شدن کالاها و مقابله با کالای جعلی و قاچاق به شمار می رود گفت: امیدواریم با همراهی مردم و مسوولان و پیشرفت روزافزون این پروژه ، شاهد حذف پدیده منحوس جعل و قاچاق در بازار کشور باشیم.

وی گفت : شرکت موتوژن با بیش از 35 سال تجربه انواع الکتروموتورهای سه فاز، تک فاز و الکتروموتور های خاص را بنا به درخواست مشتری طراحی وتولید می کند وعلاوه بر تامین نیاز بازار داخلی ایران، محصولات خود را به کشورهای همجوار منطقه، اروپا و آفریقا نیز صادر می کند.

در این نشست تفاهمنامه همکاری میان شرکت خدمات انفورماتیک راهبر، شرکت موتوژن و سازمان صنعت، معدن و تجارت تبریز به امضا رسید.

ادامه
clear-bug-div