محصولات
شاخه هاي مقالات

سیستم شناسایی تشخیص چهره

face.jpg

یکی از مطمئن ترین راه ها برای شناسایی دقیق افراد در سیستم های کنترل دسترسی و سیستم های حضور و غیاب، شناسایی بر مبنای مشخصات زیستی افراد یا همان بیومتریک است. ما انسان ها مشخصات بیومتریکی داریم که برای هر کدام از ما، منحصر به فرد است و مشابه ندارد. اثر انگشت، شناخته شده ترین مشخصه بیومتریکی ما است که سیستم های زیادی نیز بر مبنای آن توسعه یافته اند.

اما مشخصه های دیگری هم هستند که می توان از آنها برای شناسایی فرد بهره گرفت. سیستم های قرنیه (iris)، سیستم های تشخیص چهره (face detection)، سیستم های تشخیص رگ دست (vein) نیز در این رده قرار می گیرند که هر کدام برای کاربرد خاصی مناسب هستند. به عنوان نمونه سیستم های تشخیص قرنیه دقت بالایی دارند اما سریع نیستند. و یا سیستم های تشخیص چهره در دو حالت verification و identification کارآیی های متفاوتی دارند.

حضور و غیاب تشخیص چهره چیست ؟

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره یکی از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا می باشد که مبتنی بر سیستم بیومتریک است و برای برخی از سازمان ها ، ارگانها و بیماستان ها و محیط های نظامی خاص و ... مورد استفاده قرار می گیرد . حضور و غیاب تشخیص چهره دقیقا همانند سیستم اثر انگشت می باشد اما تشخیص چهره با تکنولوژی نمونه برداری چند نقطه از صورت این تشخیص را انجام می دهد در صورتی که سیستم اثر انگشت این نمونه برداری را از شکل های هندسی اثر انگشت انجام میداد. دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره شرکت افق فرا ویژن با استفاده از دو دوربیین بسیار قوی پرسنل را شنایی کرده و حتی قادر است چهره را از فاصله 60سانتیمتری تشخیص دهد و همان طور که سیستم های حضور و غیاب پانچی بعد از مدتی حذف و سیستم های بار کد روی کار آمد و سپس بارکد حذف و سیستم کارتی بون تماس مورد استفاده قرار گرفت اینک نوبت به آن رسیده که اثر انگشت کنار رفته و این تکنولوزی کارا یعنی حضور و غیاب تشخیص چهره جایگزین تکنولوژی اثر انگشت گردد.

ادامه
clear-bug-div